wystroj lazienki
Kategorie:

3 cechy łazienki klasycznej

Popularne powiedzenie brzmi: „Pokaż mi swoją łazienkę, a powiem ci, kim jesteś”. Co prawda chodzi raczej o kwestie higieniczne niż aranżacyjne, ale i tak warto poświęcić trochę czasu na wyposażenie łazienki. Jednym z popularnych stylów pojawiających się w łazienkach jest styl retro – określa się go też klasycznym.

Czym wyróżnia się łazienka klasyczna?

Wielu znawców stylu zwróci uwagę na kolorystykę różnych elementów we wnętrzu. Najczęściej łazienka klasyczna urządzona jest na biało, z domieszką barwy kremowej, a także pastelowych odcieni błękitu, fioletu, zieleni czy tych bardziej ciepłych. Biel rzadko kiedy jest śnieżna, przeważnie to też cieplejszy odcień zwiększający przytulność.

Kolorystyka ważnych elementów powinna być utrzymana w jednej gamie barwnej, czyli np. ten sam odcień może pojawić się na tapetach i ceramice. Polega się głównie na bieli, ale akcenty mogą być dość wyraziste. W łazience powinno się znaleźć dość miejsca na ciekawe dodatki – retro łazienki nie muszą być nudne.

Dodatki utrzymane w stylu – łazienka retro

Drugim wyróżnikiem stylu klasycznego jest dopasowanie dodatków. W łazience muszą znaleźć się użyteczne przedmioty takie jak miska wisząca retro. Służą one do typowych celów, a jednocześnie są dekoracyjne. Mogą mieć kolor pastelowy, deseń (np. paski), ale najczęściej kupowane są białe – w jednym z pasujących odcieni białego.

Grzejniki retro w Warszawie są jednym z najczęściej wybieranych dodatków do łazienek w klasycznym stylu. W sklepach stacjonarnych lub internetowych można znaleźć wiele modeli idealnych do takich aranżacji. Mogą one wyglądać na nieco staroświeckie lub cechować się elementem ozdobnym utrzymanym w tym stylu.

Główny element – wanna z nogami

W łazienkach klasycznych dominującym elementem wyposażenia jest wanna, bo zazwyczaj swobodnie się tam mieści. Należy wybrać wannę wyposażoną w nóżki i baterie retro. Może zostać postawiona pod ścianą lub bardziej w centrum łazienki zależnie od potrzeb. Wanna nie wyklucza korzystania z kabiny prysznicowej.

Podsumowując, łazienki klasyczne są dość łatwe do rozpoznania. Wyglądają efektownie wyposażone w wanny retro i ciekawie prezentującą się ceramikę. Dominującą barwą jest biel.

Dodaj komentarz