wybor doniczek
Kategorie:

Doniczki – jak je dobrać do stylu ogrodu?

Co roku odwiedzamy hurtownie ogrodnicze po to, by nabyć duże ilości doniczek. Powinny one być nie tylko funkcjonalne i dobrane do wielkości roślin, ale także dopasowane estetycznie do wystroju ogrodu. O czym warto pamiętać przy ich wyborze?

Hurtownie ogrodnicze. Jakie doniczki warto wybierać?

Gdy odwiedzamy hurtownie ogrodnicze w Warszawie, bardzo często oferuje się nam różne rodzaje doniczek. Najtańsze z nich są wykonane z plastiku. Z pewnością ich zakup nie jest najbardziej ekologicznym wyborem, ale trudno odmówić im trwałości. Co z wyglądem? Produkowane obecnie doniczki z plastiku są najczęściej bardzo estetyczne.

Hurtownie ogrodnicze oferują jednak także inne typy doniczek. Na pewno można więc znaleźć ciekawą opcję poza przedmiotami z plastiku. Zawsze warto jednak dobierać je pod kątem tego, jakie rośliny chcemy w nich uprawiać. Przede wszystkim ważna jest wielkość naczynia. Poza tym kładzie się nacisk na jego kształt. Ostatni ma też wpływ na wygląd donicy.

Ogrodnicze artykuły: doniczki ich rodzaje

Jakie ogrodnicze artykuły w tej kategorii warto brać pod uwagę? W gruncie rzeczy można mówić o przynajmniej kilku typach trwałych i ładnych donic, które przy odpowiednim obchodzeniu się z nimi mogą służyć przez długi czas. O jakie akcesoria chodzi?

Doniczki ceramiczne to tradycyjne naczynia przeznaczone do uprawy roślin. Posiadają piękny i naturalny wygląd. Sprawdzą się w wiejskich i rustykalnych ogrodach. Dobrze chronią korzenie rośliny przed mrozem. Są ciężkie, co bywa zarówno wadą, jak i zaletą.

Donice drewniane dają roślinom możliwość oddychania. Trzeba je jednak zabezpieczać przed działaniem wilgoci. Mogą nie być zbyt trwałe, ale pięknie się prezentują pomalowane lub opalone – świetnie wyglądają szczególnie w zadbanych ogrodach jako dodatek do alejek i ścieżek ogrodowych.

Donice betonowe to zwykle duże i ciężkie naczynia, które spotkamy w różnych ogrodach. Łatwo jest je utrzymać w dobrym stanie i są bardzo trwałe. Można w nich uprawiać różne rośliny.

Dodaj komentarz