nowe umywalki
Kategorie:

EXTRA – nowe umywalki Ideal Standard

Tematyczną osią drugiego spotkania Ideal Standard z cyklu TOGETHER WORLD TOUR, które odbyło się w Berlinie, były naturalne powiązania pomiędzy architekturą, designem i nowoczesnym stylem życia. Podczas wydarzenia swoją premierę miały umywalki EXTRA – nowa, geometryczna propozycja w kolekcji Atelier.

Każda z sześciu inspirujących i różnorodnych kulturowo stolic, które są przystankami na trasie Together World Tour, jest również bohaterem spotkania. Przez pryzmat miejsca prezentowane są architektura i design, jak również trendy kulturowe i lifestylowe. Jednocześnie każde z miast tworzy scenerię dla premiery nowej kolekcji produktów Ideal Standard. W Berlinie swój rynkowy debiut miały umywalki EXTRA – geometryczne formy o wyraźnie zdefiniowanych rantach, inspirowane estetyką Bauhausu, bliską architekturze niemieckiej stolicy.

– Niemcy, a w pewnym momencie także Berlin, były siedzibą znanej na całym świecie szkoły Bauhaus, założonej ponad 100 lat temu w Weimarze przez Waltera Gropiusa. Bauhaus wyznawał podobne do nas przekonania, że design powinien być ponadczasowy i użyteczny dla wielu ludzi. Bauhaus wywarł i nadal wywiera duży wpływ na współczesny świat, łącząc w swojej istocie design i funkcjonalność. Nasza nowa linia Extra jest ściśle powiązana z tymi wartościami, które do dziś nie straciły nic ze swojego znaczenia – mówi Jan Peter Tewes, współzarządzający Ideal Standard.

Umywalki EXTRA, projektu renomowanego włoskiego studia projektowego Palomba Serafini Associati, to czyste, ekspresyjnie geometryczne, kwadratowe formy o zdefiniowanych krawędziach. Łącząc architektoniczną i ponadczasową wizję z rzeźbiarską geometrią, kolekcja EXTRA daje poczucie porządku oraz uwalnia od namiaru, będąc idealną opcją dla przestrzeni o każdym kształcie i rozmiarze.

Nowe, ceramiczne umywalki oferowane są w szerokiej gamie wymiarów: od 45-centymetrowej umywalki do gościnnej toalety, po 120-centymetrową, podwójną umywalkę do dużego salonu kąpielowego.

Umywalki dostępne są w błyszczącym białym wykończeniu oraz w jedwabistej bieli

Specjalnymi gośćmi spotkania Together World Tour w Berlinie były czołowe postacie ze świata architektury, m.in. znany architekt i dziennikarz Joern Kengelbach, który zaprezentował zgromadzonym przed ekranami gościom z całego świata najbardziej ekscytujące architektonicznie i historycznie miejsca takie jak Forum Humboldta i Brama Brandenburska, po nowoczesne arcydzieła, takie jak Futurium i Cube Berlin.

W ramach wydarzenia wystąpili również: słynny brytyjski architekt David  Chipperfield ze Studia Graft, lider w dziedzinie projektowania i urbanistyki, dyrektor generalny i dyrektor wykonawczy Stiftung Humboldt Forum prof. dr Hartmut Dorgerloh oraz Roberto Palomba, główny projektant Ideal Standard.

– Myślę, że rzuciliśmy światło na wielowymiarową tożsamość tego wspaniałego miasta, jednocześnie demonstrując nasze własne dziedzictwo w projektowaniu łazienek i zaangażowanie w kształtowanie przyszłości nowoczesnego życia – powiedział Jan Peter Tewes.

Jeśli 16 czerwca nie zdążyłeś na spotkanie w Berlinie lub przegapiłeś wydarzenie w Mediolanie (21 kwietnia) to nic nie szkodzi! Oba spotkania może obejrzeć na platformie cyfrowej www.togetherworldtour.com

W tym miejscu również możesz zarejestrować się na kolejne Together World Tour Ideal Standard, które odbędzie się 23 września 2021 roku w Londynie. Kolejne przystanki to: Paryż, Dubaj oraz Szanghaj.
Zapraszamy!

Dodaj komentarz