prysznic
Kategorie:

Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi

Wśród kabin prysznicowych wyróżniamy modele z drzwiami otwieranymi na zewnątrz, do wewnątrz, składanymi, wahadłowymi lub przesuwnymi. Kiedy zdecydować się na ostatni wariant? Do jakiej łazienki kabina z drzwiami przesuwnymi będzie najbardziej odpowiednia? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Do jakiej łazienki?

Kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi będzie pasować do każdego stylu w jakim urządzona jest łazienka. To możliwie dzięki dostępności modeli w kilku kolorach. Chromowane detale ze względu na uniwersalność sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych. Delikatny błysk chromowanych okuć doda łazience elegancji i jednocześnie nie będzie nadmiernie rzucał się w oczy. Jego przeciwieństwem będzie kabina z czarną ramą, która podkreśli charakter pomieszczenia i sama w sobie może stać się wyjątkową ozdobą. Jeśli zależy nam natomiast na niezwykłej dekoracji, warto wybrać kolekcję Gold, której złote okucia stworzą w łazience doskonałą kompozycję i dodadzą jej wyjątkowej atmosfery.

Dostępna kolorystyka to jednak nie wszystko. Choć drzwi przesuwne sprawdzą się w każdej kabinie prysznicowej, to jednak istnieją sytuacje, w których będą szczególnie polecane. Przede wszystkim warto je wybrać, jeśli dysponujemy małym wnętrzem. W niewielkich pomieszczeniach ceramika lub inne elementy wyposażenia często usytuowane są bardzo blisko siebie, co powoduje, że mogłyby kolidować ze skrzydłem otwieranym na zewnątrz. Drzwi przesuwne osadzone są na rolkach jeżdżących po górnej, dolnej lub obu prowadnicach. Dzięki nim skrzydła można bez trudu przesuwać wzdłuż ścian kabiny. Warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz możliwość ewentualnej wymiany. To ważne w przypadku wystąpienia usterki. Ten rodzaj otwierania drzwi doskonale sprawdzi się też, gdy chcemy zabudować istniejącą wnękę. Szeroka gama dostępnych na rynku produktów umożliwi zagospodarowanie zarówno małych przestrzeni, jak i tych naprawdę szerokich. Wybierając jednak model do wąskiej wnęki musimy zwrócić uwagę czy po otworzeniu drzwi wejście będzie wystarczająco szerokie i tym samym wygodne.

– Jeśli dysponujemy nietypowym wnętrzem i mamy problem z doborem standardowej kabiny, nic straconego. Wystarczy skorzystać z programu „Na miarę”, który umożliwi stworzenie produktu według indywidualnych potrzeb. Stworzona w taki sposób kabina będzie pełnić dwie role: funkcjonalną oraz estetyczną, a użytkownicy będą mieć poczucie, że dobrze wykorzystali wolną przestrzeń – zapewnia Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Trochę spraw technicznych

W zależności od modelu przesuwne może być jedno lub dwa skrzydła. Takie drzwi osadzone są zwykle na rolkach lub wyposażone w niewidoczny mechanizm przesuwania. Dodatkowo w ofercie np. Radaway znaleźć można produkty z innowacyjnym system soft close-open, dzięki któremu drzwi będą automatycznie wyhamowywać swój bieg podczas otwierania i zamykania. Co więcej, w wielu modelach istnieje możliwość zastosowania systemu niwelującego krzywiznę ściany. Jest to dobre rozwiązanie do łazienek w blokach, w których często ściany są nierówne. Na rynku dostępne są też modele bez ramy, wyróżniające się designem i  wrażeniem bardzo lekkich optycznie. Kabina tego typu doskonale zaprezentuje się zarówno zamontowana na tradycyjnym brodziku, jak i bezpośrednio na podłodze.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model powinniśmy zwrócić uwagę na detale, które sprawią, że korzystanie z kabiny będzie jeszcze bardziej komfortowe. Przed zakupem warto sprawdzić czy kabina wyposażona jest w system wypinania drzwi. Umożliwi on ich odchylenie i tym samy ułatwi umycie całej szyby, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Za pomocą jednego przycisku umiejscowionego na dole kabiny będziemy w stanie wyczyścić przestrzeń pomiędzy skrzydłami drzwi, w której zwykle zbiera się osad i kamień. Czyszczenie ułatwi nam także hydrofobowa powłoka np. EasyClean®, dzięki której krople wody nie będą osadzać się na szkle i nie będą tworzyć nieestetycznych zacieków. To jednak nie wszystko. Producenci oferują też dodatkowe usługi. Radaway proponuje klientom personalizację produktów. W wielu modelach możemy zmienić kolor szyby i uszczelek lub skorzystać z laserowego grawerowania na szkle. Naniesiony na szybę wzór sprawi, że wybrana przez nas kabina prysznicowa będzie prezentować się bardzo oryginalnie i zadowoli nas w 100%

Dodaj komentarz