Kategorie:

Komoda do wnętrza w stylu skandynawskim – którą wybrać i na co zwrócić uwagę?

Wnętrza w stylu skandynawskim cechuje prostota oraz jasne, neutralne barwy. W takich pomieszczeniach przeważa biel, szarość i naturalne drewno, a ważną rolę odgrywają dodatki, które nadają intymnej i przytulnej atmosfery. Wybór odpowiednich mebli stanowi jeden z kluczowych etapów tworzenia aranżacji w stylu skandynawskim. Nieodzownym elementem minimalistycznego mieszkania jest gustowna komoda – sprawdź, jakie modele najlepiej wpisują się w nordycką stylistykę.

Biała komoda do sypialni w stylu skandynawskim

Minimalistyczny, skandynawski styl doskonale sprawdza się w sypialni. Połączenie surowych elementów i przyjemnych dodatków tworzy komfortową przestrzeń, w której łatwo się zrelaksować i wypocząć. Pokój z wygodnym łóżkiem wydaje się przestronny i jasny, a to wszystko dzięki zastosowaniu chłodnej kolorystyki. W nordyckiej sypialni nie może zabraknąć białej komody – funkcjonalny mebel pomieści większość ubrań oraz akcesoriów codziennego użytku. Jasny kolor prezentuje się niezwykle elegancko, odbija światło i optycznie powiększa wnętrze. Osoby, które chcą przełamać wszechobecną biel, mogą wybrać mebel z drewnianymi elementami – nawiązanie do natury to bardzo powszechna praktyka w stylu skandynawskim.

Jakie komody pasują do stylu skandynawskiego?

Decydując się na wystrój w stylu nordyckim, należy pamiętać, że przesadne zdobienia, wszechobecny błysk i sztuczne tworzywa nie są mile widziane w skandynawskich aranżacjach. Komody pasujące do kompozycji rodem z północy powinny być proste, a zarazem eleganckie. Cechy charakterystyczne mebli nordyckich to na przykład:

  • jasna kolorystyka,
  • elementy wykonane z surowego drewna,
  • brak niepotrzebnych zdobień,
  • zachowanie prostych linii,
  • wysoka funkcjonalność.

Komoda do mieszkania w stylu skandynawskim ma być pojemna i łatwa w obsłudze. W zależności od przeznaczenia może mieć niewielkie wymiary i składać się z jednego rzędu szuflad lub stanowić rozbudowany mebel, który pomieści dużo osobistych przedmiotów. Komoda do wnętrz w stylu nordyckim czasem zawiera kolorowe akcenty – ważne, by intensywna barwa nie zdominowała mebla, a była jedynie ciekawym dodatkiem.

Minimalizm i nordycka estetyka

Białe, szare i drewniane komody dobrze prezentują się w każdym nowoczesnym wnętrzu. Rezygnacja z przesadnych zdobień i postawienie na materiały najwyższej jakości nadaje meblom uniwersalnego charakteru. Komoda w stylu nordyckim wspaniale sprawdzi się w nowoczesnych pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie najważniejszy jest umiar i elegancja. Pojemne szuflady i uniwersalny charakter pozwalają na postawienie jej w salonie, sypialni, przedpokoju, jadalni, a nawet w łazience. Gustowne komody najwyższej jakości można znaleźć na przykład w sklepie Akord, który oferuje szeroką gamę mebli do mieszkania w nowoczesnym stylu – https://sklep.akord.net.pl/11-biala-komoda.

Dodaj komentarz