kuchnia
Kategorie:

Kuchnia z salonem w bloku – jak ją zaaranżować, aby była funkcjonalna?

Niewielkie mieszkanie w bloku jest niezwykle trudno urządzić. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomieszczenie, które ma być jednocześnie kuchnią i salonem. Co warto zrobić, aby w jak największym stopniu zwiększyć funkcjonalność takiego łączonego wnętrza? Podpowiadamy.

Kuchnia z salonem w bloku i jej możliwości

Kuchnia z salonem w bloku w Częstochowie lub w każdym innym mieście może być urządzona według indywidualnych potrzeb. Należy jednak zawsze brać pod uwagę dostępny metraż. Na podstawie tego dobieramy meble, które wymiarami będą odpowiadać zarówno naszym potrzebom, jak i optymalnie wpasowywać się w wolną przestrzeń. Należy przy tym zrezygnować ze zbędnych elementów ozdobnych i kierować się wyłącznie funkcjonalnością.

Dużo lepszą alternatywą jest skorzystanie z usług kuchni na wymiar. W ten sposób maksymalnie wykorzystamy dostępną przestrzeń, co pozwoli domownikom cieszyć się z pozostałej części wnętrza przeznaczonego na salon. Przy projekcie można także uwzględnić meble, które mogą wizualnie rozdzielić jeden pokój na dwa odrębne, w zależności od naszych indywidualnych preferencji.

Jaka powinna być funkcjonalna kuchnia z salonem w bloku?

Najlepsza kuchnia powinna być wyposażona w meble, które sprostają naszym wszystkim potrzebom. W przypadku małych przestrzeni trzeba iść na pewne kompromisy dobierając mniejszy rozmiar poszczególnych elementów. Zamiast kupować gotowe elementy warto zdecydować się na kuchnie na wymiar w Częstochowie. Jest to inwestycja na lata, więc najlepszym rozwiązaniem jest projekt indywidualny.

Gdy dostępna przestrzeń jest dużym problemem to warto postawić na rozwiązania mobilne. Niewielki stolik na kółkach, który możemy wykorzystywać w kuchni do przyrządzania potraw oraz łatwego transportu ich bezpośrednio do salonu może okazać się szalenie wygodnym pomysłem. W nowoczesnych kuchniach uwzględnia się maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni od podłogi aż po sam sufit. Warto więc wykorzystywać w jak największym stopniu meble podwieszane, otwierane i zamykane na dotyk.

Dodaj komentarz