wystroj lazienki
Kategorie:

Łazienki w domkach 35m2 na zgłoszenie – Ciasne ale własne!

Niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy każdy chce się poczuć komfortowo – jak „u siebie”. W dzisiejszych czasach, w których liczy się pogoń za karierą coraz częściej mówi się „rzućmy wszystko i wyjedźmy”. Co jeśli stałoby się to prawdą? Kto nie chciałby mieć działki, swojego raju na ziemi zamkniętego 4 ścianami. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki.

Domki na zgłoszenie zyskują coraz większe grono zwolenników i są coraz częściej wybieraną formą budownictwa. Czym są takowe „domki na głoszenie”? To nic innego jak domki, które nie posiadają stałych fundamentów i mogą być wybudowane bez dopełniania większych formalności. Co więcej, to budynki, które możemy postawić na terenie działki rekreacyjnej, a ich postawienie nie wymaga pozwolenia na budowę. Z założenia takie domki są traktowane jako letniskowe, ale są i takie, wykorzystywane jako lokum całoroczne. Dzięki rozwojowi technologii mogą posiadać one solidne ocieplenie i ogrzewanie, co pozwala na spędzanie w nich czasu komfortowo, także w chłodniejsze dni, a w praktyce nawet na mieszkanie w nich przez cały sezon. Jest to świetna alternatywa z punktu widzenia coraz to wyższych cen mieszkań oraz materiałów budowlanych. Osoby decydujące się na takie rozwiązanie, muszą pamiętać aby maksymalnie zagospodarować małą przestrzeń użytkową. Nasuwa się zatem pytanie: jak funkcjonalnie zagospodarować łazienkę?

Każdy krok przybliżający do wymarzonego domu napotyka różnorodne trudności

Łazienka odgrywa znaczącą rolę w domu. Musi być zarówno funkcjonalna jak i posiadająca wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić niezębny sprzęt. Idealnie wkomponuje się kabina prysznicowa – nie zabiera dużo miejsca a w dodatku z odpowiednim szkłem, optycznie powiększa pomieszczenie. Dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w kabinę czterościenną, w pełni wyposażoną w brodzik, syfon oraz zestaw prysznicowy. Meble, które zamierzamy umieścić w łazience powinny być odpowiednich wymiarów. Ukryte, pojemne szufladki i półki umiejscowione np. pod umywalką lub zamontowany mebel zajmującej całą wysokość ściany – do samego sufitu. Aranżacja takiego miejsca wcale nie musi być nudna. Dzisiejsze rozwiązania konfiguracyjne sprawiają, że nawet malutka łazienka zostanie perełką mieszkania. Zastosowany styl jak i dostęp do naturalnego światła odgrywa dużą rolę. Lustra pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia. Jasne kolory również zdadzą egzamin jasności i pozwolą by światło dzienne rozświetlało łazienkę. Należy pamiętać, że w łatwy sposób można obciążyć dane miejsce. Z rozsądkiem należy dobierać dodatki – świeczki, ozdobne pojemniczki, rośliny. Nie oznacza to, że dodatków nie należy uwzględniać wcale. Są zawsze mile widziane, pomagają w relaksacji i odprężeniu.

Pomimo pewnych ograniczeń, które w sposób naturalny pojawiają się, gdy wybieramy tak mały domek, jest to rozwiązanie godne uwagi i rozważenia w przypadku posiadania działki rekreacyjnej. Ucieczka od codzienności, znalezienie nowoczesnej alternatywy to coś, czego każdy z nas potrzebuje. Małe przestrzenie nie muszą być kłopotem, gdy je odpowiednio zaaranżujemy. Jeśli na naszej działce znajdują się dodatkowo przyłącza wody, prądu i kanalizacji, ta forma budownictwa może okazać się bardzo łatwą drogą do uzyskania wymarzonego domu z ogródkiem.

Dodaj komentarz