wystroj lazienki
Kategorie:

Szach-mat! Łazienka w matowym wydaniu

Jeszcze do niedawna pomieszczenia sanitarne urządzaliśmy na wysoki połysk. Królował na płytkach ceramicznych, frontach zabudowy meblowej, jak i w wykończeniu armatury. Z czasem został zdetronizowany przez alternatywny kierunek w aranżacji. Pokochaliśmy matowe detale, doceniając ich wysublimowany i nowoczesny charakter.

Matowe wykończenie uznawane jest za bardziej naturalne i przyjazne odbiorcy. Jest subtelne, bardziej wysmakowane, przyjemne w dotyku, a w odbiorze wizualnym pozbawione chłodu. Sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Posiada także walory funkcjonalne, bowiem, w porównaniu z powierzchniami z połyskiem, jest łatwiejsze do utrzymania w czystości. Kolorami, które dobrze czują się w macie, są między innymi najbardziej uniwersalne, klasyczne i ponadczasowe barwy, czyli czerń i biel. Warto wprowadzić je do wnętrz choćby w postaci detali, takich jak nowe modele przycisków spłukujących serii TECEloop, TECEnow i TECEsolid.

W barwach szachowych

Matowe przyciski spłukujące są niezwykle uniwersalne. Znajdują zastosowanie w łazienkach stonowanych, jak również w tych z połyskiem. Harmonijnie współgrają z matowymi płytkami i ceramiką, z drugiej strony doskonale prezentują się także na tle błyszczących i kontrastujących elementów. Posiadają także dodatkową zaletę – są łatwe w utrzymaniu w czystości, a dzięki odpowiedniej powłoce, nie są na nich widoczne ślady użytkowania.

W ramach serii TECEloop znajdziemy dwa nowe modele dostępne w wariancie czarny i biały matowy. Przyciski wyróżniają się satynowym wykończeniem, zostały wykonane z tworzywa i wyposażone w dwa okrągłe klawisze. Dzięki zastosowaniu specjalnej ramki montażowej i dystansowej mogą być zlicowane w powierzchnią ściany. Wpisują się w industrialny styl łazienek, jak również w bardziej subtelny i minimalistyczny trend.

Ciekawą propozycją, stworzoną z myślą o zwolennikach prostoty i uniwersalnych rozwiązań, jest także nowy przycisk TECEnow w wariancie biały matowy. Podobnie jak TECEloop został wykonany z tworzywa i może być montowany w sposób zlicowany, przy pomocy ramki montażowej i dystansowej. Odróżnia go jednak kształt i wielkość klawiszy. W ramach serii TECEnow znajdziemy także inne modele matowych przycisków – czarny i chrom.

Solidny minimalizm

Ofertę matowych rozwiązań poszerzają dwie serie – przyciski manualne i elektronika TECEsolid. Obie wyróżniają się minimalistycznym designem, subtelną, geometryczną formą oraz przemyślaną konstrukcją. Przyciski o grubości zaledwie 6 mm zostały wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane warstwowo: 2 mm płytka metalowa chroni ramkę montażową przed uszkodzeniami, wynikającymi m.in. ze zwiększonej częstotliwości użytkowania. Co więcej – ramka może być dodatkowo przymocowana w niewidoczny sposób i zabezpieczona przed kradzieżą.

W przypadku elektroniki TECEsolid, z bezdotykowym systemem uruchamiającym, czarne i białe matowe wykończenie idzie w parze z technologią, a tym samym przyciski wyznaczają nowe standardy higieny i bezpieczeństwa. Po raz pierwszy zastosowano tu innowacyjny typ czujnika wywodzący się z technologii wykorzystywanej w aparatach fotograficznych. Precyzyjnie wykrywa on bezdotykową aktywację spłukiwania, odróżnia ją od innych ruchów użytkownika, a przyciski podświetlają się wyłącznie w sytuacji, gdy zbliży się on do toalety. To wszystko pozwala ograniczyć niezamierzone uruchamianie spłuczki.

Dodaj komentarz