czyste powietrze
Kategorie:

Wilgoć w mieszkaniu – jak skutecznie pozbyć się problemu?

Wilgoć w mieszkaniu czy domu jest zdecydowanie bardzo uciążliwa .Przyczyn nadmiernej wilgotności powietrza może być wiele, począwszy od kapilarności związanej z nieodpowiednią konstrukcją fundamentów budynki, po zbyt dużą szczelność, a także zwykłe czynności domowe, jak gotowanie, pranie, czy kąpiel. Niestety skutki za dużej wilgotności powietrza są ciężkie do eliminowania i często niekorzystne dla organizmu ludzkiego.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które nie będzie w stanie wyeliminować problemu z wilgotnością, jednak jest w stanie walczyć z jej skutkami, taki jak np. pleśń.

Jakie skutki wywołuje za duża wilgotność w mieszkaniu?

Zbyt duża wilgotność panująca w mieszkaniu, czy domu wcale nie jest lepsza, niż suche powietrze. Oznaką wilgotności może być skraplająca się woda na szybach, a także odchodząca farba najczęściej w rogach pomieszczeń, lub pojawienie się grzyba i pleśni. Negatywne skutki wilgotności, powodują np. konieczność wykonania kosztownych remontów, a także nie pozostaje bez znaczenia dla dobrego funkcjonowania i samopoczucia. Grzyby i pleśń są niekorzystne dla niemowląt, dorosłych, w dużej mierze również osób chorujących na alergie wziewne. Za duża wilgotność powietrza i jej skutki są odczuwalne także poprzez węch, w pomieszczeniu w którym z powodu wilgotności wystąpił grzyb, specyficzny zapach może stać się bardzo dokuczliwy i trudny do zamaskowania. Wilgotność ponad normę sprzyja także rozwojowi infekcji górnych dróg oddechowych.

Oczyszczacz powietrza a wilgotność powietrza

Prawda jest taka, że żaden z dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza nie będzie w stanie zmniejszyć wilgotności powietrza. Obniżyć wilgotność zdołają natomiast specjalne osuszacze powietrza, jak również zadbanie o odpowiednią wentylację. Okazać się może jednak, że tego typu zabiegi w niektórych miejscach w domu mogą być nieskuteczne, wówczas należy zapobiegać skutkom, a w tym pomoże oczyszczacz powietrza z funkcją jonizacji, jak np. SHARP FP-J60EUW oczyszczacz powietrza, który dzięki innowacyjnej technologii Plasmacluster, pozwoli na osiągnięcie równowagi jonowej. Oczyszczacz powietrza z jonizatorem usuwa z powietrza zarodniki pleśni i grzybów, skutecznie chroniąc przed ich rozwojem, o co nietrudno w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.

SHARP FP-J60EUW oczyszczacz powietrza- wstrzymaj rozwój pleśni i skutecznie oczyść powietrze

Model od Sharp to innowacyjne, nowoczesne i funkcjonalne urządzenie, które pozwoli na usuwanie z powietrza wszelkich zanieczyszczeń, w tym pyłów pochodzących ze smogu, jak również wspomnianych zarodników pleśni i grzybów. Oczyszczacz powietrza odświeża powietrze, dzięki czemu pozytywnie oddziałuje na samopoczucie domowników, wpływa na koncentrację i zmniejsza ryzyko zachorowań na chory układu oddechowego. Oczyszczacz powietrza z jonizatorem, choć nie zmniejszy wilgotności w danym pomieszczeniu, zapobiegnie rozwojowi pleśni i grzybów, w połączeniu z osuszaczem powietrza, a także odpowiednią wentylacją pozwala, na niemal całkowite wyeliminowanie problemów z za dużą wilgotnością powietrza. Warto postawić na najwyższą jakość i znane marki jak oczyszczacz powietrza Sharp.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Dodaj komentarz