Kategorie:

Zabudowy szklane do mieszkania – gdzie się sprawdzą?

Osoby, które decydują się na coraz ciekawsze aranżacje swoich wnętrz, sięgają po nowe rozwiązania. Są nimi między innymi zabudowy szklane. Do tej pory szkło nie było materiałem, który był najczęściej wybieranym przy tworzeniu unikalnego wystroju. W miarę upływu czasu stało się ono jednak pożądane w nowoczesnych wnętrzach. Gdzie takiego typu zabudowy sprawdzą się najlepiej?

Nowoczesne podejście do zabudowy szklanej

Jeszcze niedawno zabudowy szklane kojarzyły się z kwadratowymi elementami, ułożonymi jedno pod drugim. Obecnie ścianki z luster w Śremie projektowane są w zupełnie inny, bardziej nowoczesny sposób. Jest to idealna opcja na przepuszczenie większej ilości światła w każdym pomieszczeniu. Może także posłużyć jako wydzielenie konkretnej przestrzeni tak, aby chwilowo została wyłączona ze strefy ogólnej. Dodatkowo montaż żaluzji może doskonale wydzielić konkretną przestrzeń tak, aby to, co ma zostać ukryte nie było widoczne nawet przez szkło.

Zabudowy szklane – gdzie je umieścić?

Zabudowy szklane można dopasować praktycznie do każdego wystroju i używanych  wcześniej materiałów. Daje to szeroką skalę możliwości, z jakich można skorzystać przy aranżacji. Tego typu ścianki mogą być zamontowane w formie loftowych drzwi do sypialni czy łazienki. Dzięki temu przestrzeń jest wydzielona, lecz delikatna forma szkła nie przytłacza ogółu wnętrza. Można także oddzielić nią strefę zabaw dla dziecka czy miejsce do pracy w sypialni.

Jak dobrać szklaną zabudowę?

Podczas tworzenia szklanych ścian działowych najczęściej wykorzystuje się szkło o grubości od 8 do 12 milimetrów. W przypadku posiadania dzieci można zdecydować się na szkło klejone lub hartowane. Pierwsza opcja jest bardzo bezpieczna, ponieważ w uszkodzenia na powierzchni szyby tworzą się pajęczyny pęknięć. Minimalizuje to ryzyko skaleczenia się niemal do zera. Zabudowy szklane, które stworzone są ze szkła hartowanego rozpadają się na drobne i tępe kawałeczki, dzięki czemu szansa na skaleczenie się nimi jest mniejsza.

Dodaj komentarz