Szafa wnękowa
Kategorie:

Zabudowy wnęk – na co zwrócić uwagę?

Zabudowa wnęk pozwala na uzyskanie dodatkowe miejsca do przechowywania. To dobre rozwiązanie zarówno w małym mieszkaniu, w pomieszczeniu ze skosami czy dużym przestronnym domu. Dzięki temu w pomieszczeniu panuje ład i porządek, a niepotrzebne przedmioty są poukrywane przed wzrokiem gości. Na co zwracać uwagę przy zabudowie wnętrz?

Co warto wiedzieć o szafie wnękowej?

Szafa do zabudowy może spełniać funkcję garderoby. Zabudowy wnęk to bardzo korzystne i modne rozwiązanie. Pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni i dostosowanie liczby szaf do potrzeb domowników. Odpowiednio zabudowana szafa wnękowa pozwala na przechowywanie nie tylko ubrań, ale również biżuterii, bielizny, odzieży wierzchniej czy małego AGD, w postaci żelazka czy odkurzacza. Wnęka w ścianie może być zabudowana półkami, szufladami czy drążkami do wieszania i zakryta drzwiami. Zabudowa wnęk wykonywana jest na wymiar. Dzięki temu można ją odpowiednio dopasować do wymiarów pomieszczenia. Będzie pasowała do wnętrza nie tylko wymiarowo, ale również stylistycznie.

Zalety zabudowy wnęk

Każdy z nas chciałby, aby w jego domu panował porządek, niepotrzebne rzeczy były pochowane, ale przy tym mieszkanie nie było zagracone. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zabudowę wnęk. Obecnie to nie tylko kuchnie na wymiar są zamawiane, ale również i szafy przesuwne, garderoby czy meble do salonu czy przedpokoju. Zabudowa wnęk pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Poza tym zabudowa jest dostosowana do naszych potrzeb. Układ pólek czy szuflad odpowiada indywidualnym potrzebom. Mogą mieć rozmiar dokładnie taki jaki potrzebujemy. Pozwalają na przechowywanie rzeczy, przy jednoczesnym oszczędzaniu przestrzeni pomieszczenia. W zależności od ilości ubrań, które mają być przechowywane na wieszakach, butów i innych elementów garderoby można pokusić się o różne wyposażenie szafy.

Szafy wnękowe to korzystne rozwiązanie dla domu czy mieszkania, niezależnie od jego metrażu. W małym domu pozwolą na zyskanie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania bez zagracania. W dużym mieszkaniu pozwolą na zwiększenie powierzchni użytkowej.

Dodaj komentarz