smartfon
Kategorie:

Zamki elektroniczne do domu. Funkcje i rodzaje

Zamek do drzwi na kod lub zamek sterowany smartfonem, czy na linie papilarne znany jest głównie z filmów i przedsiębiorstw, tymczasem są one doskonałym rozwiązaniem również w domach, zapewniając dodatkowe funkcje i udogodnienia. Wysoki poziom bezpieczeństwa, wygoda stosowania i doskonała jakość sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Zwłaszcza, że montaż zamka w drzwiach nie jest trudny, a zawsze można poprosić o pomoc specjalistę. Ślusarz pomoże dobrać najlepsze rozwiązania i szybko zamontuje nowy zamek. Jakie są rodzaje zamków elektronicznych i jakie funkcje oferują?

Rodzaje zamków elektronicznych

Zamki elektroniczne dzielą się na kilka rodzajów w zależności od sposobu ich otwierania i zamykania, inny będzie też montaż zamka w drzwiach. Każdy z nich odznacza się innymi funkcjami i ma zastosowanie w różnych sytuacjach, dzięki temu każdy znajdzie model idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

  • Zamki na kod – stosowane są przede wszystkim w firmach w drzwiach prowadzących do pomieszczenia socjalnego. Jest to łatwy sposób, aby dostęp do wybranego pomieszczenia miały tylko powołane do tego osoby. Dodatkowo nie wymagają noszenia kluczy, a kod może być 1 wspólny dla wszystkich użytkowników lub indywidualne.
  • Zamki na kartę – coraz popularniejsze w różnego rodzaju firmach i instytucjach, a szczególnie w hotelach. Karta magnetyczna jest łatwo programowalna i może zapewniać dostęp do wszystkich lub tylko wybranych pomieszczeń, co ułatwia nadawanie uprawnień wybranym osobom.
  • Zamki biometryczne – otwierane za pomocą odcisku palca stają się coraz popularniejsze nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również domach. Nie wymagają noszenia niczego ani pamiętania kodu. Stanowią dobre zabezpieczenia, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa przed włamaniami.
  • Zamki sterowane smartfonem – niesamowicie wygodny zamek, który zapewnia w pełni zdalną obsługę. Wykorzystywany przede wszystkim w domach wyposażonych w inteligentne rozwiązania.

Dodatkowe funkcje

Zamki elektroniczne oferują wiele dodatkowych funkcji, które zapewniają komfort użytkownikom i zwiększają poziom bezpieczeństwa. Mogą być przykładowo wyposażane w alarm uruchamiany po nieautoryzowanym otwarciu drzwi. Zamki na kartę umożliwiają stworzenie całego systemu, dzięki któremu karta będzie obsługiwać również inne rzeczy np. windę, czy światło. Z kolei zamki sterowane smartfonem umożliwiają zdalne otwarcie drzwi np. gdy rodzina wpadnie z niezapowiedzianą wizytą. Umożliwiają również sprawdzenie, czy dziecko wróciło do domu oraz automatyczne otwarcie drzwi, gdy wracamy z ciężkimi zakupami.

Awaria zamka elektronicznego

W przypadku awarii zamka elektronicznego, należy wezwać na pomoc ślusarza z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl . Warto bowiem wiedzieć, że firma ślusarska nie zajmuje się tylko zamkami tradycyjnymi, ale również wszystkimi rodzajami zamków elektronicznych. W końcu mechanizm jest ten sam, zmienia się jedynie sposób sterowania. Co więcej, ślusarz pomoże dobrać najlepsze rozwiązania, aby zamek był wygodny, funkcjonalny i zapewniał najwyższy poziom ochrony przed niepożądanym osobami. W przypadku zablokowanych drzwi również można zgłosić się do ślusarza, który szybko otworzy drzwi i ewentualnie wymieni zamek, jeśli zajdzie taka potrzeba. Warto pamiętać, że pomoc ślusarska w kryzysowych sytuacjach dostępna jest codziennie przez 24 godziny na dobę.

Dodaj komentarz