Kategorie:

Betonowy minimalizm w ogrodowej aranżacji

Jak dużą wagę przywiązujesz do aranżacji Twojego ogrodu? Prawdopodobnie tak dużą, jak do wystroju wnętrz. Jeśli zależy Ci, żeby otaczające meble wywierały pozytywny wpływ na Ciebie i resztę mieszkańców, warto zasięgnąć języka i stworzyć przyjazną przestrzeń. Czy wiesz, jakie meble do ogrodu będą najlepsze? Może w tym wypadku beton architektoniczny stanie się Twoją inspiracją?

Meble z betonu – nowoczesne i trwałe

Z całą pewnością słyszałeś o zastosowaniu betonu architektonicznego we wnętrzach. To coraz bardziej popularne rozwiązanie dekoracyjne, wykorzystywane na różnych powierzchniach. Trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia to ogromny atut tego rodzaju okładziny. Dzięki temu, że jest również mrozoodporny znajduje wszystkim znane zastosowanie na zewnątrz.

Coraz częściej aranżowane w przestrzeni miejskiej meble z betonu architektonicznego, świetnie odnajdują się w prywatnych ogrodach. Szeroki ich wybór sprawia, że masz duże pole do popisu. Tego typu meble są niczym unikatowe rzeźby, obok których nie da się przejść obojętnie. Stwórz nowoczesną aranżację w swoim ogrodzie za pomocą betonowych kubików, ławki i stolika kawowego marki Jadar. Spraw, by podobna kompozycja stała się przedłużeniem minimalistycznej koncepcji z Twojego salonu. Spójność aranżacyjna jest ważna nie tylko w obrębie wnętrz. Dobrze jest połączyć wystrój domu i oczywiście jego projekt z urządzaniem ogrodu.

Nie samym betonem człowiek żyje

Dostępne na rynku betonowe meble ogrodowe wyróżniają się różnym stylem. Najczęściej kojarzymy meble betonowe z nowoczesnością. Projektanci tworzą dla nas coraz to nowe możliwości. Aby nieco ocieplić chłodny charakter betonowej ławki, warto zastosować dekoracyjne poduszki. To także idealne rozwiązanie, by dodać odrobinę przytulności betonowym siedziskom. Z kolei przyjemny chłodek betonowych mebli chętnie doceniamy w upalne dni.

Dla zwolenników eklektycznych rozwiązań w projektowaniu mebli, rynek oferuje połączenie betonu z innymi materiałami. Na przykład, w przypadku aktualnie modnych mebli z palet. Stolik kawowy z betonowym blatem i podstawą wykonaną z palet można dostać nie tylko w kolorze szarym. Co więcej, taki mebel bez przeszkód można wstawić do skandynawskiego wnętrza!

Najczęściej wykorzystywanym przez twórców połączeniem z betonem jest metal. Takie zestawienie sprawia, że zachowany jest styl nowoczesny, minimalistyczny. Takie meble można z powodzeniem komponować również na tarasie czy balkonie w stylu loftowym/industrialnym.

Dodaj komentarz