stolik kawowy
Kategorie:

Do jakich wnętrz pasuje stolik kawowy epoksydowy?

Trendy w aranżacji wnętrz wciąż się zmieniają. Architekci czerpią inspirację z natury. Tak narodził się najpopularniejszy trend ostatniego czasu, czyli stoliki z żywicy epoksydowej. Cieszą się dużą popularnością wśród  właścicieli małych, jak i dużych salonów. Dają wiele możliwości aranżacyjnych. Do jakich wnętrz pasuje taki stolik?

Stolik z żywicy epoksydowej – jakie są jego zalety?

Stolik z żywicy epoksydowej to stolik drewniany, którego blat pokryty jest żywicą. Dzięki temu blat zostaje optycznie powiększony i jest trwały. Tego typu stoliki są dostępne u renomowanych producentów, do których należy Wooden Creations Epoxy. Stoliki z żywicy epoksydowej są bardzo praktyczne. Ze względu na pokrywającą blat żywicę, stoliki są trwałe, nie ulegają odkształcaniu i są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ważną zaletą stolika tego typu jest to, że w trakcie użytkowania nie powstają żadne pęknięcia. Surowce, z których powstaje tego typu stolik są znacznie tańsze, od bardziej zaawansowanych materiałów. Kolejna zaleta to odporność na wilgoć. Poza tym meble tego typu są łatwe w utrzymaniu czystości. 

Do jakich wnętrz będzie pasował stolik z żywicy epoksydowej?

Aranżacja przestrzeni wymaga odpowiedniego dobrania wszystkich elementów, by tworzyły spójną całość. Składa się na to nie tylko kolor ścian, ale również kolory dodatków, motywu na zasłonach, obrusach, kształt mebli. Stolik kawowy epoksydowy pasuje do każdego stylu wnętrzarskiego. Jednak wybierając go, należy zwrócić uwagę na kolor drewna i rodzaj żywicy, użytej do konserwacji. Dobrze jest także sprawdzić czy wygląd nóg stołu będzie współgrał z pozostałymi elementami wystroju. Dzięki temu stolik będzie centralną dekoracją salonu i będzie oddawał jego charakter.

W przypadku minimalistycznej aranżacji, świetnie sprawdzi się stolik o prostym designie. Niezwykłego charakteru nada stolikowi żywica przypominająca taflę szkła. Stoliki kawowe wykonane z drewna i pokryte żywicą epoksydową, często zawierają elementy w stylu awangardowym. Najczęściej są to nóżki stolika, ale także kolorowa żywica, kształt blatu. Stoliki kawowe z żywicy epoksydowej idealnie wpasowują się w styl rustykalny czy styl vintage. Wszystko zależy od koloru drewna, kształtu i materiału, z którego są wykonane nóżki stolika.  

Dodaj komentarz