Kategorie:

Kiedy instalować drzwi wewnętrzne, a kiedy zewnętrzne?

Budowa lub remont domu sprawia, że należy rozstrzygnąć wiele dylematów. Jeden z nich dotyczy drzwi. Na jakim etapie prac należy je zamontować? To zależy od tego, czy mówimy o drzwiach zewnętrznych, czy wewnętrznych. Jak rozwiązać ten problem? Podpowiadamy.

Co należy wziąć pod uwagę podczas montażu drzwi?

Zakup drzwi pasujących do naszego mieszkania to dopiero początek. Potem przychodzi pytanie: na jakim etapie prac je zamontować? Wbrew pozorom ma to ogromne znaczenie, ponieważ drzwi zamontowane zbyt wcześnie mogą ulec szybkiemu zniszczeniu w wyniku trwających prac remontowo-budowlanych. Wiążą się one z dużą wilgotnością, co może dodatkowo prowadzić do powstania grzyba. Co więc zrobić w takiej sytuacji?

Montaż drzwi podczas remontu może doprowadzić do ich zniszczenia, ale przecież trzeba w jakiś sposób zabezpieczyć dom przed utratą ciepła. Wyjściem z tej sytuacji może okazać się montaż drzwi tymczasowych. Ten rodzaj drzwi przeznaczony jest na czas budowy. Nie jest to kosztowne rozwiązanie, a pozwoli zabezpieczyć właściwe drzwi wewnętrzne przed uszkodzeniami. Wybierając drzwi wewnętrzne do mieszkania, warto sprawdzić wyszukiwanie drzwi wewnętrzne w Brzezinach.

Kiedy warto zamontować drzwi wewnętrzne i zewnętrzne?

Odpowiedzmy więc sobie na pytanie: kiedy jest najlepszy czas na montaż właściwych drzwi? W pierwszej kolejności warto założyć drzwi wejściowe, które stanowią ozdobę mieszkania. Z ich montażem należy wstrzymać się przynajmniej do zakończenia prac mokrych, a jeżeli mamy drzwi tymczasowe, to dobrze jest zamontować je dopiero po skończonym remoncie.

Nieco inaczej wygląda sprawa z drzwiami wewnętrznymi. Są to drzwi znajdujące się pomiędzy pomieszczeniami. Ich montaż powinien odbyć się już po zakończonym remoncie, a zwłaszcza po wykonaniu ścian oraz podłóg. Aby ułatwić sobie zadanie, już podczas remontu należy przygotować przejścia na założenie drzwi. Duży wybór drzwi wewnętrznych znaleźć można, klikając we frazę drzwi wewnętrzne w Tomaszowie Mazowieckim.

Dodaj komentarz