klamra do blatow
Kategorie:

Klamra do spinania blatów – kiedy jest potrzebna?

Każdy stół musi być odpowiednio praktyczny. Nie oznacza to jednak, że należy postawić na możliwie jak największy blat, gdy mieszkamy w kilka osob tylko dlatego, że czasem organizujemy nieco większe imprezy. Równie dobrze można postawić na blat rozkładany, do którego stworzenia potrzebna może się okazać klamra do spinania blatów. Gdzie ją znaleźć i kiedy powinniśmy na nią postawić?

Gdzie dostępne są klamry do spinania blatów?

Gdy marzy nam się stół z rozkładanym blatem po to, by móc przyjąć czasem większą liczbę gości potrzebna będzie oczywiście klamra do spinania blatów, która zabezpieczy obie części przed niekontrolowanym rozsuwaniem, gdy stół jest złożony z racji na to, że nie ma potrzeby jego powiększenia. Takie elementy oferują producenci komponentów meblowych.

Klamry do spinania blatów może nam pomóc znaleźć fraza taka jak „Produkcja akcesoriów meblowych – firma R-Mix„, która zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju komponentów meblowych wykonywanych zarówno z drewna, jak i z metalu tak jak w wypadku klamr do spinania blatów.

Kiedy potrzebna jest klamra do spinania blatów?

Klamra do spinania blatów to element, który wykorzystujemy w stołach z rozkładanym blatem. W nich pod blatem, który widzimy na codzień schowany jest jego dodatkowy element, który zazwyczaj umieszcza się pod głównym blatem i następnie wstawia w samym środku po to, by powiększyć blat. W sytuacjach, gdy nie korzystamy jednak z dodatkowej części blatu trzeba jakoś zadbać o to, by nie doszło do sytuacji, która sprawi, iż blat niekontrolowanie się rozsunie.

W tym celu montowana jest specjalna klamra do spinania blatów. Ma ona formę metalowego elementu, który blokuje ruch obu rozsuwanych elementów blatu, dzięki czemu nie musim się martwić o to, że rozsuną się w trakcie, gdy na przykład będziemy jeść. To mogłoby w końcu sprawić, ze naczynia na środku stołu spadły na schowany na środku dodatkowy blat i zrobiły sporo kłopotów w postaci intensywnego sprzątania blatu, który uległ ubrudzeniu i w najgorszym wypadku sprzątaniu potłuczonych naczyń.

Dodaj komentarz