Kategorie:

Lakierowanie frontów meblowych krok po kroku

Zakup nowych mebli do domu czy mieszkania najczęściej wiąże się z poważnym wydatkiem. Jeśli nasze stare wyposażenie wciąż jest w dobrym stanie, jednak chcemy zmienić jego wygląd, nie trzeba porywać się na generalny remont. Renowacja mebli pozwala zaoszczędzić pieniądze, a także osiągnąć oryginalny design. Dobrym rozwiązaniem okazuje się malowanie lub lakierowanie frontów meblowych, do którego warto się odpowiednio przygotować.

Renowacja mebli drewnianych – najważniejsze zasady

Zanim przystąpimy do metamorfozy swojego mieszkania, warto zapoznać się z szeregiem zasad, które pozwolą na sprawne i skutecznie przemalowanie mebli drewnianych, które przestały wpisywać się w nasze gusta. W pierwszej kolejności należy pamiętać o tym, aby sięgnąć po specjalne lakiery do drewna – na rynku jest wiele środków w różnych wariantach kolorystycznych i właściwościach. Trzeba również pamiętać o tym, że niezależnie od tego, czy chcemy odświeżyć fronty meblowe w Szczecinie lub w innym mieście, należy dobrze je oczyścić i przygotować do lakierowania. Jeśli prace renowacyjne planujemy w mieszkaniu, warto zabezpieczyć pozostałe elementy jego wyposażenia za pomocą np. folii malarskiej.

Lakierowanie frontów meblowych – o czym należy pamiętać?

Przed przystąpieniem do prac lakierniczych należy dobrze się do nich przygotować. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby dobrze oczyścić drewniane powierzchnie ze starych warstw malarskich. Można to zrobić za pomocą papieru ściernego lub szlifierki, a także użyć dedykowanych do tego środków chemicznych – oczywiście zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.

Następnym krokiem jest uzupełnienie ubytków powstałych na skutek eksploatacji mebli. W tym celu warto zastosować specjalne pasty akrylowe. Tak przygotowane fronty meblowe należy jeszcze oczyścić z pyłu i przejść do głównego etapu renowacji, czyli lakierowania. Jeśli chcemy uzyskać lepszą trwałość, pierwszą warstwę może stanowić transparentny podkład. Następnie należy pokryć fronty meblowe lakierem – najlepiej 2 lub 3-krotnie, aby uzyskać optymalne krycie.

Dodaj komentarz