Kategorie:

Pokój dziecka w stylu eko – jak go urządzić?

Styl eko jest bardzo wysoko we wnętrzarskich trendach 2022. To ukłon w kierunku natury i poszanowaniu materiałów, które są bezpieczne dla środowiska. Z ich pomocą można stworzyć modną i bezpieczną przestrzeń dla dziecka, niezależnie od tego w jakim jest wieku. Jak to zrobić? Na jakie dekoracje oraz kolory postawić, aby pokój dla najmłodszych domowników stał się dla nich na tyle atrakcyjny, że chętnie będą chcieli spędzać w nim czas? Podpowiadamy.

Pokój dziecięcy w stylu eko – od czego zacząć urządzanie?

Na początku warto jest przemyśleć dokładnie koncepcję dziecięcej przestrzeni, co w praktyce oznacza wzięcie pod uwagę przewodni motyw dekoracyjny, jak również to, jakie meble oraz akcesoria są niezbędne, aby przestrzeń była funkcjonalna. Dla najmłodszych na pewno ważną rolę odegrają elementy nawiązujące do ich zainteresowań czy też ulubionych bohaterów bajek. Nieco starsze pociechy docenią nawiązania do ich idoli, jak również stworzenie miejsca do przechowywania. Wspólnym mianownikiem pokoju dziecka, bez względu na jego wiek, jest zapewnienie bezpiecznych warunków do spędzania wolnego czasu.

Można ją stworzyć stawiając właśnie właśnie na styl eko, a w nim zarówno na dodatki dekoracyjne jak również meble wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Tutaj z pomocą przychodzi drewno – najlepiej w swojej naturalnej odsłonie. Pamiętajmy, że wszelkie farby, lakiery czy też kleje często mogą zawierać w swoim składzie substancje niekoniecznie porządane – więc dokładnie zweryfikujmy producentów przed podjęciem decyzji zakupowej.

Pokój dziecka z styku eko – minimalizm i przyjemna kolorystyka

Cechą charakterystyczną stylu eko jest stawianie na minimalizm, ale oczywiście nie oznacza to, że pokój dziecka ma mieć surową formę, a tym samym, aby dominował w nim dość nieprzytulny klimat. Tutaj mamy na myśli raczej funkcjonalność – a w tym najpotrzebniejszą ilość mebli, dodatków, jak również zabawek. Stawiajmy na wolną przestrzeń, aby dziecko mogło poczuć się w niej bardzo swobodnie. Konieczne jest także wydzielenie stref, w tym do relaksu, nauki jak również zabawy. To będzie sprzyjało poczuciu bezpieczeństwa.

Kolorystyka w stylu eko to przede wszystkim stawianie na moc kolorów ziemi, a wśród nich na zieleń, błękity, szarości, beże czy też klasykę gatunku – czyli biel w każdym wydaniu. Ocieplenie wnętrza może nastąpić dzięki wprowadzeniu do niego tapety – w tym na przykład z motywem zwierzęcym, lasu czy też kwiatowym. Nie zapominajmy o pastelach, które wprowadzają przyjemną dla oka przytulność, jak również idealnie pasują do dzieci. Ważna jest także moc dodatków, w tym tekstyliów.

Dodaj komentarz