przemyslowe palety
Kategorie:

Palety przemysłowe – jakie mają wymiary?

Palety przemysłowe to materiały, które bardzo często można spotkać w wielu różnorodnych firmach. Jest to spowodowane głównie ich wieloma możliwościami zastosowania. Jakie jednak mają wymiary? Eksperci odpowiadają.

Do czego właściwie służą pelety przemysłowe?

Palety przemysłowe w Szczecinie służą głównie firmom do tego, aby izolować przed bezpośrednim dotknięciem podłoża niektórych maszyn oraz przedmiotów. Dzięki temu można sprawić, że nie dostanie się do nich zarówno woda, jak i niska temperatura, której na posadce nie brakuje.

Skup palet umożliwia firmie również między innymi nabycie tych konstrukcji po to, aby można było transportować nawet wielkogabarytowe przedmioty za pomocą wózków widłowych. To właśnie one skonstruowane są tak, aby przenosić palety na swoich widłach.

Palety mogą także okazać się przydatne po to, aby móc składować na nich niektóre materiały budowlane, takie jak kostka brukowa. Za pomocą dźwiga, będzie można ją podnieść w całości oraz obniżyć. Dodatkowo odpowiednio owiniętą paletę można również wysłać.

Jakie wymiary mają takie palety przemysłowe?

Tradycyjne palety mają wymiary 1200 mm x 1000 mm x 144 mm. Można jednak spotkać również europalety o wymiarach 1200 mm x 800 mm lub kwadratowe palety 1200 mm x 1200 mm. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji właściciela firmy.

Palety mogą być produkowane na specjalne zamówienie, jednak często korzysta się już z gotowych, które dostępne są bezpośrednio w skupach. Dba się tym samym o ekologię oraz dłuższą żywotność takiej konstrukcji.

Palety przemysłowe zawsze są dodatkowo wzmocnione po to, aby móc wytrzymać nacisk niemal kilkuset kilogramów. Dzięki temu niestraszne są im nawet niektóre maszyny, które spotkać można bezpośrednio w fabrykach.

Paleta przemysłowa ma wymiary 1200 mm x 1000 mm i jest odpowiednio pojemna tak, aby móc przetransportować nawet duże ilości przedmiotów za jednym razem. Ułatwia to prace w każdej firmie.

Dodaj komentarz