nowoczesne piekrniki
Kategorie:

Piekarniki na medal – sprawdź co one oferują!

Standardowym elementem każdej kuchni jest piekarnik. Niewielu właścicieli korzysta z pełnych możliwości tego urządzenia, co jest kompletnie niezrozumiałe dla kogoś, kto nie lubi marnować jedzenia. Piekarnik może być oszczędny, a dobrze wybrany zamieni proces pieczenia w czystą przyjemność. Co takiego oferują nowoczesne piekarniki? Przedstawiamy najciekawsze opcje proponowane przez producentów.

Nowoczesne piekarniki a filozofia zero waste

Marnowanie jedzenia w dobie kryzysu żywnościowego jest zwyczajnie pozbawione etyki i sensu. Wiele posiłków można odgrzać dzięki piekarnikom i to zarówno tym liczącym sobie już ładne parę lat, jak i tym współczesnym. Dzięki takim opcjom jak program do odświeżania pieczywa możemy z sukcesem przywrócić pierwotną jakość chleba i bułek. Dlaczego wspomnieliśmy właśnie o pieczywie? Szacuje się, że rokrocznie wyrzucane są tony jedzenia. Jest to marnotrawstwo pierwszej wody. Piekarniki, w szczególności te nowoczesne zaopatrzone są w opcje umożliwiające zachowanie ciepła potrawy. Funkcja ta nosi nawet swoją nazwę, która brzmi z angielska Stay Warm. Dzięki niej nie podamy spóźnialskim gościom zimnego posiłku. Wspomniane funkcje wpływają na oszczędność i nie powodują marnowania się jedzenia. Idealna opcja dla ludzi z zacięciem do filozofii zero waste.

Nowoczesne piekarniki – przyszłość w zasięgu ręki

Czym jeszcze cechują się współczesne produkty na rynku AGD? Opcji jest naprawdę sporo, a każdy z nich stwarza niebywałą okazję do wyczarowania prawdziwych rarytasów. Klasyczną funkcją nowoczesnych piekarników jest tak zwany termoobieg. Powoduje on równomierne rozprowadzanie się ciepła wewnątrz piekarnika, co sprzyja dokładnemu pieczeniu mięs, ryb i warzyw, z każdej niemal strony. Nowoczesne rozwiązania brzmią naprawdę kosmicznie. Współcześnie produkowane piekarniki cieszą się wysoce rozwiniętą automatyką. Zauważymy to od razu. Po pierwsze wybierając określoną potrawę, piekarnik sam dobierze temperaturę i sposób pieczenia. W zasadzie nasz udział w pieczeniu ogranicza się do wyboru odpowiedniego programu.

Pomaga temu wgrana w piekarnikach książka kucharska wraz z przepisami. Dzięki wejściu USB możemy wgrywać kolejne przepisy na bieżąco. Nowoczesne piekarniki dysponują również opcją wielopoziomowego pieczenia. Równolegle, w tym samym czasie możemy piec indyka, jabłka czy łososia norweskiego. Podstawowym problemem w takim przypadku jest przenikanie się zapachów potraw, ale nowoczesne produkty oferowane przez producentów piekarników, niwelują ten kłopot. Czytajac sklepyskandynawskie.pl/praktyczne-funkcje-nowoczesnych-piekarnikow rozszerzysz wątek Praktyczne funkcje nowoczesnych piekarników. Nowoczesne piekarniki są kompatybilne ze smartfonami. Brzmi niesamowicie, bo wionie to daleko idącym futuryzmem, ale to prawda. Za pomocą specjalnej aplikacji w naszym urządzeniu mobilnym, jesteśmy w stanie sterować piekarnikiem. Ów aplikacja może pełnić też funkcję książki kucharskiej.

Nowoczesne piekarniki – jak się je czyści?

Wątek utrzymania we względnej czystości piekarników jest jednym z najważniejszych. Niekiedy rezygnujemy z pieczenia ze względu na konieczność mozolnego czyszczenia jego wnętrza. Współczesne modele piekarników ułatwiają nam pracę, ponieważ same po sobie sprzątają. W zasadzie tak można by to ująć. Podstawowymi metodami czyszczenia jest pyroliza i kataliza. Pyroliza polega na nagrzewaniu wnętrza piekarnika do poziomu 5000 stopniu Celsjusza. W rezultacie zamienia pozostałości po posiłku w popiół. Naszym zadaniem jest tylko oczyścić wnętrze piekarnika z owego popiołu. Kataliza to nic innego jak przedostawanie się resztek posiłku do niewielkich mikrootworów obecnych w emaliowanych płytkach.

Dodaj komentarz